Pasifik-akademi-logo-siyahÇağımızın en fazla gelişen sektörü güzellik sektörüdür. Talebin çok fazla olduğu bu alanda çalışacak birçok güzellik uzmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Kursumuz, talebin çok fazla olduğu bu sektörde çalışacak deneyimli uzmanlar yetiştirmek, onlara aldıkları eğitimle ayrıcalıklar kazandırarak meslek hayatına bir adım önden başlamalarını sağlamak için kurulmuştur.

Sektörü yakından tanıyan, yurtiçi ve yurtdışı tecrübesine sahip hocalar tarafından verilecek olan eğitimle kursiyerlerimiz sektörel gelişmeleri yakından takip edebilecek, ayrıcalıklı bir eğitim alacaklardır.

Eğitimimizde kaliteden asla ödün verilmeyecektir. Eğitimimiz boyunca öğrencilerimiz son teknoloji ürünü olan makinelerin kullanımını öğrenecek, makinelerle ilgili tecrübe kazanacaktır ve her bir makine ile ilgili sertifikaya sahip olacaklardır.Ayrıca mezun olan öğrencilerimize kurumumuz kendi bünyesinde bir ay staj yapma hakkını da tanıyacaktır; böylelikle öğrencilerimiz makinelerle ilgili deneyimini uygulama alanında daha da geliştirip, sektörün aradığı uzmanlığı kazanmış olacak ve öğrencilerimiz özgüvenleriyle iş arayan değil, aranan güzellik uzmanları olacaklardır.

Pasifik Akademi’de eğitim, öğrencilerimiz için özel hazırlanan kitap ile verilecektir. Etkin bir eğitim yöntemi izlenecektir, ders içeriği projektör ve sunumlarla desteklenecektir. Kurumumuz ayrıca geziler düzenleyecek ve sosyal sorumluluk projelerinde öğrencileriyle birlikte yer alacaktır. Eğitimimizin sonunda M.E.B onaylı Güzellik Uzmanlığı Diploması alacak olan kursiyerlerimizle ilişkimiz, mezun olduktan sonra da devam edecek, kurumumuzun yıllardır uygulamalarıyla edindiği güvenin kazandırdığı bağlantılarla mezun olan kursiyerlerimize iş olanakları da sunulacaktır.

Robin Kozmetik 2000 yılında kurulan, kurulduğu günden bu yana büyüyen ve önce kozmetik ürünleri satan, sonra aldığı iyi bildirimlerin itici gücüyle ürün yelpazesine vücut ve cilt bakımı cihazları da ekleyen bir kurumdur. 1983 yılında önce gıda sektöründe 2000′den beri de kozmetik sektöründe varlığını gösteren Robin Kozmetik, sektördeki deneyimini kursumuzda siz geleceğin uzmanlarıyla da paylaşıyor.

Tarihçemiz

1983 Yılında Mersin’de kurulan şirketimiz ilk önce gıda sektöründe yerini aldı.

11 yıllık başarılı bir çalışmanın ardından bitkiler ve bitkisel aromatik yağlar konusunda da çalışmalar yaparak sizlere hizmet vermeye devam etti. Bu süre içerisinde yaptığımız işlerde en kaliteli ve en sağlıklı ürünleri sunmayı ilke edindik.

2000 yılındaki Ar-Ge çalışmalarının sonucunda bilgi birikimimizi kozmetik sektörüne de yansıtarak kozmetik üretimine başladık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Türkiye’de ilklere imza atmış bulunuyoruz. Ayrıca, aldığımız iyi geri bildirimlerin sonucunda kozmetik sektöründe vücut ve cilt bakım cihazlarına yöneldik. Ürün yelpazemizi bu alanda da genişlettik.

İstanbul şubemiz olarak Şişli’de açmış olduğumuz Pasifik Akademi Güzellik Uzmanlığı Kursu’nda kaliteli eğitim vermek ve kaliteli uzmanlar yetiştirmek için eğitim sektöründe de ilk adımı atmış bulunmaktayız. 240 metre karelik kursumuzda derslerimizde projektör aracılığı ile sunumlar yapılacak, kursumuzda kaliteden ödün vermemek adına, doğru bilgi ve düzenli eğitim için çıkarmış olduğumuz kitapla dersler verilecektir. Bu sistem bilgi karmaşasına engel olacaktır.

Kursumuzda eğitimlerin % 40 teori, % 60 uygulamalarda teknolojinin son sistem cihazları ile sınırsız uygulamalar yapılacaktır. Kullanılan cihazlar ve ürünler için ayrı ayrı sertifikalar verilecek ve öğrencilerimiz kurs bitiminde M.E.B onaylı Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.
Kurumumuzda öğrencilerimize 1 ay staj imkanı sağlanıp referans olunarak iş bulunacaktır.