top of page
313.jpg

Masaj Kursu

Masaj Kursumuzun Eğitim İçeriği

Profesyonel eğitmenler ile geleceğin ünlü bir Güzellik uzmanı olma fırsatını kaçırmayın!

MASAJ KURSU

Masaj bilinçli ve uzman ellerde yapıldığı zaman amacına ulaşır. Bu konuda eğitimli kişileri tercih etmek çok önemlidir. Doğru ellerde yapılan masaj insanı rahatlatıp, keyif verdiği gibi, yanlış ve bilinçsiz kişiler tarafından yapılan masaj ise, kişiyi mutsuz ve hasta etmektedir.

Masajın çok bilinen rahatlatıcı etkisinin yanında, eklem ağrılarında ve ciddi rahatsızlıkların yan etkilerini hafifletmek amaçlı da uygulanmaktadır. Masajın tedavi edici yönünü ele alan bilimsel çalışmaların sonuçları sizlere aktarılmıştır. Geniş kapsamlı ansiklopedi değerinde ve bilimse
l çalışmalar eşliğinde yazılmış bu kitap kendine profesyonel meslek edinmek isteyen herkese rehber niteliğinde yardımcı olacaktır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı 312 saatlik Masör ve Masöz Kursu

Ders program içeriğinde öncelik hijyen ve sağlık kuralları ön planda tutulur.

Anatomi, fizyoloji, Satış teknikleri, Masaj teknikleri ve masaj çeşitleri, masajda kullanılacak ürünler, Kozmetikler, Aromatik yağlar ve Modern Spa, Otantik Spa ve Spanın temel prensipleri, Türk hamamı, Sauna, Buhar Banyosu, Thalosa bakımları ve Çamur bakımları ile termal bakımları ders program içeriğinde ağırlıktadır.

Eğitimimiz Hafta içi ve Hafta sonu grupları olarak yaklaşık 3 ay sürmektedir. Kurs Bitiminde Sınava giren öğrencilerimiz 312 saatlik M.E. B Onaylı Masaj Sertifikalarını alırlar.

Mezun olan öğrencilerimiz bu eğitimin doğrultusunda Güzellik salonları ve merkezlerde, Masaj salonları ve merkezlerinde, Kaplıca ve banyo tesislerinde SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında çalışabilirler

Ayrıca lise mezunu ve üstü olan öğrencilerimiz 312 saatlik masör-masöz belgesini aldıktan sonra herhangi bir özel eğitim kurumunda öğretmenlik yapabilirler.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

PASİFİK AKADEMİ - Masaj Kursu Eğitim İçeriği

Spor Masajı
Klasik (İsveç )masaj
Refleksoloji
Lenf drenaj masaj

Akupresör masaj
Shıatsu masaj
Bölgesel Masajlar (Baş, sırt, boyun, bacak)

Rehabilitasyon Masajı
Thai Ayak Masajı
Thai Masajı
Lastone (sıcak taş ) Shıatsu masaj

Hint baş masajı
İş analizi
Müşteri ile iletişim

Diksiyon
İlk Yardım
Salon Yönetimi (İşletme – İktisat)

bottom of page