top of page
ImageGalleryHandler (1).jpg

Nurcan Arslan Kimdir?

ImageGalleryHandler (2).jpg
897.gif

NURCAN ARSLAN

Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde doktorasına devam etmektedir.

Nurcan Arslan, yıllardır kozmetik ve güzellik uzmanlığı sektöründe eğitmenlik yaparak birçok uzman yetiştirdi. Usta eğitici olarak uzun seneler, birçok kurumda çalıştıktan sonra, bu sektörde gördüğü eksikliklerden rahatsızlık duyarak söz konusu eksikleri giderme ve kaliteli bir eğitim sunmak adına Pasifik Akademi’yi kurdu ve cilt bakımı, masaj, makyaj, lazer epilasyon gibi alanlarda donanımlı uzmanlar yetiştirdi. Psikoloji ve Felsefe ile ilgili olan Nurcan Arslan, Bahçeşehir Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’ndeki çeşitli felsefe çalışmalarına katıldı. Marmara Üniversitesi’nde Satış Teknikleri, İdari Yöneticilik eğitimi aldı. Kişisel gelişim ve psikoloji alanındaki çalışmaları ile ilgili birçok sosyal projeye katıldı. Yaşlılar ve huzurevleri ile ilgili çalışmalarında yaşlılığın korkulacak bir durum olmadığını, bilgi birikimi ile yaşanmış donanımlı yılların göstergesi olduğunu irdeledi ve bu çalışmalarında genç — yaşlı iletişimine odaklandı. Çocuk Esirgeme Yurtlarındaki çocuklara meslek edindirmek için sosyal projelerde bulundu. Yaptığı bu çalışmaları derslerinde paylaşarak öğrencilerini gerek felsefi ve psikolojik konularda, gerekse de satış teknikleri ve yöneticilik açısından donanımlı ve çok yönlü uzmanlar olarak mezun etmektedir.

Birçok kozmetik firmasının yurtdışı seminerinde katılımcı ve eğitimci olarak bulunan Arslan, mesleğinin yurtdışı gelişmelerini her zaman takip ederek kendini geliştirmiş ve verdiği eğitimi, yurtdışındaki mesleki gelişmeler açısından sürekli güncellemiştir.

Alanındaki bilgi eksikliğini gidermek amacıyla kaleme aldığı ‘Güzellik ve Anatomi’ ile ‘Tarihten Bugüne Masaj ve Masaj Uygulamaları’, ‘Derin Yaşamak’ ve ‘Yaşamak İçin Her Şey’ adlı dört kitabı bulunmaktadır. Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören bu eserler Arslan’ın, kurucusu olduğu Pasifik Akademi’de de ders kitabı olarak okutulmaktadır.

bottom of page