top of page
ImageGalleryHandler.jpg

Güzellik Uzmanlığı Kursu

Güzellik Uzmanlığı Kursumuzun Eğitim İçeriği

Profesyonel eğitmenler ile geleceğin ünlü bir Güzellik uzmanı olma fırsatını kaçırmayın!

GÜZELLİK UZMANLIĞI KURSU

Eğitimlerimiz profesyonel ve deneyimli eğitmenler tarafından en yeni ve teknolojik cihazlardan oluşan geniş ekipman desteği ve özel cilt bakımı ürünleri ile teorik, görsel ve uygulamalı olarak verilmektedir. Kursumuz için özel olarak hazırlanmış geniş kapsamlı kurs kitaplarımızdaki bilgilerle ders içeriğimizi tekrar edebileceksiniz. Böylece, hem daha donanımlı uzmanlar olmak için ihtiyacınız olan bilgilere her zaman kolayca ulaşabilecek, hem de ders sırasında yazı yazarak vakit kaybetmeyip daha etkin bir şekilde derslere katılabileceksiniz. Hocalarımızın derslerde sürekli anlattıkları teori ve eşliğinde devamlı yapılan uygulamalar sizlerin konuya daha hakim olmasını sağlayarak kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Kurumumuzun sahibi ve öğretmeni Klinik Psikolog Nurcan Arslan’ın gerek öğrencileri için çıkardığı kitaplar, gerekse derslerdeki ve ders dışında birebir psikolojik danışmanlık hizmeti öğrencilerin kendine olan güvenini güçlendirip onları sektördeki diğer uzmanlardan farklı kılacaktır. Kurumuzdaki eğitimlerde satış teknikleri de, psikolojik bir temelde, öğrencilerimizin güzellik sektöründe başarılı olup tercih edilen uzmanlar olabilmeleri için, kapsamlı bir şekilde ele alınmaktadır.

Pasifik Akademi’nin öğrencileri iş arayan uzmanlar değil, aranan, tercih edilen uzmanlar olacaktır. 2011 yılından bugüne, böyle de olmuştur. Bu konuda iddialıyız. Eğitimlerimiz sadece Türkiye sınırları ile kısıtlı değil, yurt dışından da birçok öğrenciye eğitim vermekteyiz. Bu kişiler için hızlandırılmış yoğun eğitim içerikleri bulunmaktadır. Kurs bitiminde sınava giren öğrencilerimiz Milli Eğitim Onaylı Uzmanlık belgelerini almaya hak kazanmış olacaktır. 

 

Mezunlarımız bu sertifikalar ile sektörde, pek çok alanda çalışabildikleri gibi, isterlerse Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurarak ustalık sınavına direkt olarak girebilir ve ustalık belgesi alarak kendi iş yerlerini de açabilirler.

A1.jpeg
A2.jpeg
A3.jpeg

PASİFİK AKADEMİ - Güzellik Uzmanlığı Kursumuzun Eğitim İçeriği

Hijyen
Anatomi
Kozmetoloji
Cilt ve Cilt Bakımı ve
Cilt tedavi kürleri
Leke tedavisi

Sivilce Tedavisi
Kırışıklık-Lifting tedavisi
Oksijen terapi
Radyo frekans
Karbon peeling
Hydro facial

Strea çatlak tedavisi
Derma Roller
Makyaj
Tüm Epilasyon ve Depilasyon
Ipl Foto Epilasyon
Lazer epilasyon (Soğuk hava üflemeli+ ütüleme, tütsüleme ve buz başlık)

Ölçümlü kaş dizaynı
Ölçümlü Kaş alımı
Kirpik ekleme
Kaş-Kirpik boyama
Fitoterapi
Masaj
Komple vücut masajı

Selülit masaj
Bölgesel incelme ve toparlama
Vücut bakımı
Kavitasyon-lenf drenaj-Rf
Cryo lipoliss Vakum
Manikür & Pedikür Bilgisi
Protez tırnak

İş Analizi
Diksiyon
İlk Yardım
Salon Yönetimi (İşletme – İktisat)
Satış Eğitim
Kozmetik Danışmanlık
Halkla İlişkiler - İletişim

Cilt, dış tabakası sayesinde üst düzeyindeki ölü hücreleri atıp, kendini yenileyen canlı bir dokudur. Cildin en kalın olduğu yer ayak tabanları, en ince olduğu yerler ise göz kapakları, kol içi, iç bacak ve cinsel organlardır. Cilt kıl folikülleri, ter bezleri, yağ bezleri, alıcı sinirler ve kan damarlarını içerir.

 

Cildin işlevleri;
Bakterilerin, zararlı kimyasallar gibi organizma maddelerinin dışarıdan içeriye girmesini engelleyerek vücudu korur. Vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olur. Ölü yüzey hücrelerinin ana bileşeni olan keratin adı verilen protein cilde su geçirmez ve dayanıklı kılar.

Cilt Tipleri ve Özellikleri:
Çoğu uzmanlar tarafından cilt tipi ve durumu karıştırılmaktadır. Cilt tipi genetik olup, cilt tipi genlerimize bağlı belirlenmiş olarak doğarız. Cilt durumu ise sonradan çevresel radikaller, beslenme, stres vb. gibi dış etkenler sonucu oluşur. Beş temel cilt tipi vardır: normal, yağlı, kuru, hassas ve karma cilt. Çevre şartları, stres ve beslenmeden dolayı cilt durumumuz değişebilir.

Cilt Durumu:
Cilt durumunu, olgun cilt, atropik cilt (yaşlı), susuz cilt, alerjik cilt olmak üzere dört kategoriye ayırabiliriz.
Cildimiz bizim aynamızdır. Psikoloji her yerde olduğu gibi cildimize de etki eder. Buna bir de çevresel etkenler ve serbest radikaller eklendiğinde istenmeyen sorunlarla karşılaşabiliriz. Cilt tipi genetiktir ve anne karnında belirlenir. Ders içeriğimizde asla göz ardı edilmeyecek konu cilt ve cilt tipleridir. Cilt tipini değiştiremiyoruz ama, sürekli değişkenlik gösteren cilt durumuna tedavi, bakımlar ve yoğun kürler ile müdahale edebiliyoruz. İyi bir uzman cilt tipini ve durumunu ayırt edebilecek kapasiteye sahip olmalıdır. Cildin gereksinimlerini iyi analiz edip etkin müdahalede bulunabilmelidir.

bottom of page